СюжетНове посилення мобілізації: кого шукають ТЦК

В Україні посилили мобілізаційні заходи. В низці регіонів спостерігається збільшення мобільних блокпостів.

В соцмережах обговорюють, що від сьогодні, 23 травня, в Україні посилили мобілізаційні заходи та роботу щодо виявлення осіб зі статусом СЗЧ (це абревіатура, яка розшифровується як “самовільне залишення частини”).

У низці областей спостерігається збільшення кількості блок постів та виїзних груп територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Аналогічні заходи очікуються по всім регіонам. Паралельно з цим в КМВА заперечують посилення мобілізації, детальніше – далі в сюжеті.

Мобілізація у Києві

Від самого ранку в Києві та столичному регіоні очевидці повідомляють про збільшення кількості мобільних груп ТЦК. Є інформація про залучення до патрулювання Національної гвардії України. Також на блокпостах є працівники СБУ та Військової служби правопорядку.

В результаті через перевірку документів в столиці спостерігаються значні затори.

Зазначимо, голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко раніше зазначав, що у процесі мобілізації беруть участь відповідні структури.

“Дивіться, будь-які заходи, що стосуються мобілізації, вони мають проводитись виключно в законному полі. І на всіх нарадах на цьому наголошується неодноразово, до цього процесу задіяні і правоохоронні органи, і Служба безпеки України”, – повідомляв він.

Сьогодні, після хвилі критики в соцмережах, Ткаченко заявив, що “повідомлення про посилення мобілізаційних заходів із залученням більшої кількості відповідних структур, яке зараз шириться мережею – фейк”. Він також закликав українців довіряти лише офіційним джерелам.

На Полтавщині по 12 людей на блокпостах

В Полтавській області вже ухвалили створення дев’яти мобільних постів з працівниками поліції та ТЦК в Полтавському, Кременчуцькому, Миргородському та Лубенському районах.

До чергування на кожному такому блокпості долучатимуть поліцейських та військових, загалом 12 чоловік:

  • шістьох працівників поліції;
  • чотирьох військовослужбовців ТЦК та СП;
  • одного працівника зонального відділу Військової служби правопорядку;
  • працівника СБУ.

Очікується, що аналогічні заходи впроваджуватимуться і в інших регіонах, аби підвищити ефективність виконання мобілізаційних планів.

Як повідомляє Суспільне, рішення щодо створення таких блокпостів ухвалила Рада оборони Полтавської області. Попередньо відомо, що воно пов’язане із розшуком військових зі статусом СЗЧ.

За інформацією місцевих ЗМІ, у бюджетах територіальних громад закладуть кошти для закупівлі та встановлення систем відеоспостереження на Полтавщині. Надалі їх інтегрують до системи Безпечна Полтавщина із зазначенням населених пунктів, у яких планують запровадити блокпости.

Ситуація зі СЗЧ

Нагадаємо, що Верховна Рада підтримала законопроєкт, який продовжив строк добровільного повернення військовослужбовців із СЗЧ. Тепер крайній строк – це 30 серпня 2025 року.

Переважна більшість випадків СЗС відбувається не на фронті, а в навчальних центрах. Водночас найменше випадків самовільного залишення частин фіксують у бойових підрозділах.

За словами українського військового Євгена Ієвлєва, кількість військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини, можна прирівняти до 20 бригад. Це близько 100 тисяч людей.

На початку березня Державне бюро розслідувань повідомило, що в період з 29 листопада 2024 року по 1 березня 2025 року на службу повернулися майже 21 100 солдатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *